Detoksykacja jest najważniejszym procesem dla organizmu człowieka. Za detoksykację w głównej mierze odpowiada wątrobą. Alergie i choroby z autoagresji ten ważny proces zaburzają. Im więcej toksyn w organizmie, tym więcej nietolerancji pokarmowych, które w przyszłości doprowadzą do alergii pokarmowych. Nie można zlikwidować objawów alergii bez detoksykacji organizmu. W przypadku np. nietolerancji glutenu lub celiakii niestrawiony gluten może wiązać się z przeciwciałami, które obciążają wątrobę. Obciążona wątroba nie jest w pełni gotowa do walki z toksynami.

Cieszyć się pełnią życia

Każdego dnia zmagamy się z toksynami. Znajdują się one w pożywieniu, wodzie i powietrzu. W dodatku w wyniku procesów metabolicznych, które co dzień zachodzą w naszym organizmie, wytwarzają się toksyny endogenne. Wątroba, nerki, jelita, skóra, układ limfatyczny to główne organy, które są odpowiedzialne za odtruwanie organizmu.

Gdy stężenie toksyn nie jest wielkie, a mechanizmy obronne są sprawne, proces usuwania trucizn z organizmu przebiega niemal bezobjawowo. Problem się pojawia, gdy zawartość toksyn wzrasta, a organy odpowiedzialne za ich usuwanie słabną. Wtedy toksyny osądzają się w tkance łącznej, kościach oraz tkance tłuszczowej. To one odpowiadają za powstawanie komórek nowotworowych, różnych rodzajów alergii, zespołu metabolicznego – często organizm nimi obciążony reaguje ospałością, zmęczeniem, depresją, a my przestajemy cieszyć się pełnią życia.

Po pierwsze detoksykacja

Najważniejszą rolę w procesie detoksykacji odgrywa wątroba. To głównie wątroba usuwa toksyny z organizmu – substancje toksyczne, zmetabolizowane i sprzężone, transportowane są żyłami wątrobowymi do krwiobiegu i z krwią tętniczą kierują się do nerek. Stąd wydalane są z moczem. Inne związki są wydzielane z żółcią do dwunastnicy, z niej po rozkładzie pod wpływem mikroflory jelitowej mogą być znowu wchłonięte za pomocą krążenia wątrobowo-jelitowego i dostają się z powrotem do wątroby, a nierozpuszczalne i trudno rozpuszczalne związki wydalane są z kałem.

Po drugie regeneracja wątroby

Regeneracja wątroby trwa 6–8 tygodni, a całkowita wymiana komórek około roku. Wprowadzenie odpowiednich zaleceń dietetycznych, suplementacji, a także fitoterapii w ciągu 2–3 miesięcy znacznie poprawi funkcjonowanie organizmu człowieka i tym samym jakość życia

Po trzecie unikaj alergenów

Przez 3 miesiące unikaj głównych alergenów: Glutenu, mleka, cukru. O tym, jak wprowadzić dietę bez glutenu, mleka i cukru przeczytaj w poradniku Pokonaj alergię.
Jeżeli temat bardziej Cię zainteresuje, zapraszam na warsztaty stacjonarne lub warsztaty online – www.bozenakropka.pl

Już w najbliższym czasie powstanie kurs online na temat eliminacji glutenu, mleka i cukru – kurs będzie w pełni kompleksowo przedstawiał ten bardzo ważny temat.

Chcesz zregenerować wątrobę? Nie wiesz jak zacząć?
Kup mój nowy kurs – 5 kroków regeneracji wątroby
KUP TERAZ Z RABATEM -50% -> https://bit.ly/3dP2oXc