Alergia na pyłki – dieta rotacyjna
Warto wspomnieć o reakcjach krzyżowych, które mają wpływ na objawy alergii.
W przypadku stwierdzonej alergii, np. na pyłki brzozy – szczególnie w okresie jej pylenia, z diety powinny być wyeliminowane te produkty, które reagują z nią krzyżowo.
Do tych produktów należą: marchew, ziemniaki, suche strączkowe, pietruszka, pomidor, jabłka, brzoskwinie, śliwki, gruszki, wiśnie, kiwi, melony, banany, liczi, mango, pomarańcze, słonecznik, orzechy ziemne, laskowe i włoskie, wszystkie przyprawy.
Wykaz innych rekacji krzyżowych znajdziesz w moi poradniku „Pokonaj alergię” na stronie 43.
Jest alergia na pyłki, nie ma alergii pokarmowej ?
Spotkałam się z opinią, że przy stwierdzonej alergii na pyłki nie ma alergii pokarmowej. Niestety tak się nie dzieje. Nikt nie rodzi się z alergią na pyłki, ona rozwija się w wyniku marszu alergicznego.
Wszystko zaczyna się od jelit i alergii pokarmowych.
Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się na temat diety rotacyjnej, zapraszam cię do mojego poradnika „Pokonaj alergię” na stronę 253.
Inne zalecenia dotyczące alergii na pyłki
Zastosuj dietę bez glutenu, mleka, cukru i histaminy. Diety eliminacyjne powinny być opracowane przez wykwalifikowanego dietetyka. Możesz spróbować wprowadzić program Sześć kroków wyjścia z alergii i gotować dokładnie według przepisów zawartych w poradniku „Pokonaj alergię”, które uwzględniają wszystkie zasady prawidłowo wprowadzonej diety eliminacyjnej.
Dodatkowo opracowałam warsztaty praktyczno-teoretyczne, które zakupisz tutaj, nauczysz się, jak przygotować skutecznie leczące potrawy.
Alergia na pyłki – warunki mieszkaniowe
Warunki mieszkaniowe, jakie powinny zostać stworzone w czasie pylenia:
- Pozbądź się z mieszkania zasłon, wykładzin, mebli z obiciem tapicerskim.
- Kup pościel dla alergików.
- Gdy wracasz do domu, weź prysznic, aby zmyć pyłki z ciała.
- Nie otwieraj okien w mieszkaniu, gdy pyli. Okna otwieraj dopiero wieczorem.
- Unikaj spacerów wśród traw i drzew wtedy, gdy świecie słonce. Spaceruj wieczorem.