Alergia na pyłki – przyczyny
Każdy czeka na wiosnę, niestety do tej grupy trudno zaliczyć alergików, których z roku na rok przybywa.
Coraz więcej osób zaczyna reagować pogorszeniem się stanu zdrowia, gdy zaczynają pylić rośliny.
Pylenie zaczyna się od drzew w styczniu, potem dochodzą trawy w maju, na końcu chwasty, a jesienią w powietrzu unoszą się zarodniki pleśni.
Ziarna pyłków drzew, które unoszą się w powietrzu przenoszą się z wiatrem na wiele kilometrów.
Wyobraź sobie, ze jeden kwiat brzozy może wytworzyć ponad 20 tysięcy ziaren pyłku.
Alergia na pyłki- objawy
- nagłe pogorszenie się stanu psychicznego ( ospałość, mgła mózgowa, obniżony nastrój, problemy z zapamiętywaniem, zaburzenia snu, bóle głowy, migreny, nadpobudliwy u dzieci)
- wyciek z nosa, kaszel- objawy przeziębienia, ale bez podniesionej temperatury
- rzadko – pogorszenie się stanu skóry
- osłabienie
- wrażliwość na słonce.
Kiedy cierpisz na pyłkowice?
Zaczyna wszystko kwitnąc a ty obserwujesz niepokojące objawy ze strony swojego organizmu. Wtedy możesz być nawet w 100% pewny, że to alergia na pyłki lub nietolerancja pyłków.
Alergia na pyłki – badania
Uważam, że najlepszym badaniem w kierunku alergii na pyłki, jest panel pediatryczny z wykresem słupkowym, który określa przeciwciała na pyłki wybranych drzew, traw, chwastów oraz niektórych pokarmów np. białko jaja i inne.
Można wykonać również badanie IgE całkowite.
Osobiście jestem zachwycona biorezonansem, ponieważ on testuje, że jest problem z tolerancją jakiegoś rodzaju pyłków. Biorezonans nie jest wstanie rozróżnić, czy to są reakcje na pyłki w klasie IgE, IgM lub tylko nietolerancja tych pyłków bez podniesionych przeciwciał, ale dla opracowania zaleceń dietetycznych nie ma to znaczenia w jakim mechanizmie występuje problem.